Home / Historie turnaje Beach Help Cup

Historie turnaje Beach Help Cup

Podívejte se na historii charitativního turnaje smíšených dvojic v plážovém volejbale na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

Píše se rok 2014 a v jedné nejmenované pražské restauraci, na narozeninové oslavě společného kamaráda Davida, se Roman s Eliškou dávají do řeči. Roman navrhuje zorganizovat charitativní turnájek v plážovém volejbale a protože je nejen volejbalistou, ale také ředitelem společnosti, která poskytuje sociální služby pro děti s postižením, je jasné na čí podporu se bude hrát. Eliščiny kontakty mezi volejbalisty a Romanova chuť uspořádat něco unikátního, jsou základem vznikajícího turnaje. A protože pro pevné základy jsou potřeba aspoň tři pilíře, oslovují Kubu Lébla a ptají se, jestli by se turnaj mohl uskutečnit v areále Beach Braník. Kuba souhlasí a tak zbývá už jen zvolit správné datum a název. Kdo navrhl první sobotu v září se už neví, ale termín byl všemi třemi odsouhlasen a když Roman přišel s názvem Beach Help Cup bylo hotovo. Turnaj vznikl a začala se psát jeho historie. Prvních pět ročníků turnaje by se neobešlo bez společnosti Hornomlýnská, o.p.s., která převzala na svá bedra pořadatelství turnaje a vytvořila pro něj široké materiální, administrativní a personální zázemí.


V prvním ročníku (5. září 2015) byl rozdělen organizacím výtěžek ve výši 69.000 Kč.

Vše bylo poprvé, nevěděli jsme jak budou reagovat hráči a hráčky, netušili jsme jestli budou mít poskytovatelé sociálních služeb zájem účastnit se turnaje. Lámali jsme si hlavu s tím, jak vše pořádně vysvětlit, jak sehnat peníze. Přemýšleli jsme nad herním systémem a způsobem rozdělení charitativního výtěžku mezi organizace. Naštěstí jsme byli obklopení ochotnými přáteli a plni počátečního nadšení jsme snad všechno zvládli. Turnaj jsme vypsali pro 32 týmů a padesát organizací. Každý tým si měl při přihlašování zvolit jednu organizaci. A protože týmů bylo 32 a organizací nakonec 47, vznikl nám virtuální souboj organizací o týmy. Nakonec vše dobře dopadlo a turnaj úspěšně proběhl.

Jak vše dopadlo se můžete podívat na stránce Beach Help Cup 2015.


V druhém ročníku (3. – 4. září 2016) byl rozdělen organizacím výtěžek ve výši 71.000 Kč.

Namlsaní úspěchem prvního ročníku jsme se rozhodli udělat turnaj jako dvoudenní. Na sobotu jsme naplánovali kvalifikaci a na neděli hlavní turnaj. Organizace jejich reprezentanti se v prvním ročníků umístili na předních příčkách měly možnost nominovat tým přímo do hlavního turnaje. To co na první pohled vypadalo zajímavě se nakonec projevilo jako velmi komplikované a přineslo více negativ než pozitiv. Týmy, které hrály kvalifikaci byly v neděli unavené, týmy, které se do neděle nedostaly byly zklamané, že se nezapojí do vyvrcholení turnaje. Navíc se nám rozmělnila energie a atmosféra turnaje. Vše nakonec proběhlo, ale dvoudenní formát jsme si pro budoucnost zakázali.

Jak vše dopadlo se můžete podívat na stránce Beach Help Cup 2016


Ve třetím ročníku (2. září 2017) byl rozdělen organizacím charitativní výtěžek ve výši  79.600 Kč.

Vrátili jsme se k původnímu osvědčenému formátu jednodenního turnaje. Zaznamenali jsme vznik pevných vazeb mezi organizacemi a týmy. Některé organizace již měli předem domluveny týmy, které za ně hráli a nejspíš budou hrát i v budoucnosti. Podařilo se nám uspět v české televizi a Beach Help Cup se poprvé objevuje na televizních obrazovkách.

Jak vše dopadlo se můžete podívat na stránce Beach Help Cup 2017


Ve čtvrtém ročníku (1. září 2018) byl rozdělen organizacím charitativní výtěžek ve výši 103.200 Kč.

Hurá, díky neutuchající přízni hráčů a hráček, sponzorů a partnerů se nám daří pokořit mýtickou hranici 100 tisíc korun charitativního výtěžku. Navíc získáváme silnou podporu v české beachvolejbalové špičce, ambasadorkami a patronkami turnaje se stávají Maki s Barou. Opět jsme byli v televizi a to rovnou ve dvou. Sice nám moc nepřálo počasí, ale úspěšnost turnaje překonala naše očekávání.

Jak vše dopadlo se můžete podívat na stránce Beach Help Cup 2018


V pátém ročníků (7. září 2019) byl rozdělen organizacím charitativní výtěžek ve výši 156.900 Kč.

Jubilejní pátý ročník se vydařil po všech stránkách, plný počet organizací, plný počet týmů, reportáž v české televizi a hlavně opět rekordní charitativní výtěžek. K našim ambasadorkam Maki s Bárou se přidali patroni Perušič & Schweiner. Silné záštity, výrazná podpora patronů a sponzorů a hlavně skvělé výkony hraček a hráčů, podpořené neméně skvělým fanděním zástupců podpořených organizací nám udělaly obrovskou radost.

Jak vše dopadlo se můžete podívat na stránce Beach Help Cup 2019

 

 

 

Top