Home / Beach Help Cup – aktuální ročník / Propozice a časový harmonogram

Propozice a časový harmonogram

Beach Help Cup je turnaj v plážovém volejbale smíšených dvojic a hraje se 7. září 2019 na kurtech ve sportovním areálu Beach Braník (Za Mlýnem 10, Praha 4 Braník)

Turnaj je vypsán pro 32 týmů a účast v turnaji je podmíněna řádným přihlášením a úhradou startovného.
Případná změna složení týmů musí být nahlášena nejpozději při prezenci.
Změna složení týmu v průběhu turnaje je možná pouze z důvodů hodných zvláštního zřetele a se souhlasem ředitele turnaje.

Základní pravidla

 • Turnaj se hraje podle platných pravidel plážového volejbalu s modifikací na herní systém.
 • Doplňkové pravidlo o podání – na ženu smí podávat pouze žena. Při nedodržení tohoto pravidla rozhodčí nařídí nový míč.
 • Utkání rozhodují delegovaní rozhodčí a jejich asistenti.
 • Průběh turnaje řídí hlavní rozhodčí.
 • Protest je možné podat bezprostředně po vzniku situace zavdávající k němu příčinu, a to u hlavního rozhodčího. Administrativní poplatek za řešení protestu činí 199,- Kč.
 • Turnaj se hraje za každého počasí.
 • Turnaj se hraje podle níže uvedeného herního systému. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit herní systém v závislosti na počasí a časovém vývoji turnaje.

Herní systém turnaje

Turnaj se odehraje ve dvou fázích. Časový harmonogram a rozpis jednotlivých utkání je pouze orientační. Týmy jsou povinné sledovat průběh turnaje. Maximální doba čekání na tým je 5 minut od vyhlášení zápasu hlavním rozhodčím. Doba na rozehrání týmů před zahájením utkání je stanovena na 3 minuty.

1. fáze – utkání v kvalifikačních skupinách

Osm skupin po čtyřech týmech. Nasazení do skupin provede pořadatel turnaje na základě historických výsledků. Ve skupině se hraje systémem každý s každým, na jeden set do 15 bodů, s nutností vyhrát o dva body. O umístění ve skupině rozhodují:

 • body za výhry,
 • rozdíl skóre,
 • vzájemný zápas,
 • termín podání přihlášky (kdo dřív, ten líp),
 • los.
2. fáze – utkání v playoff

Do playoff jsou nasazeny týmy podle umístění ve skupinách. Playoff hrají všechny týmy. Hraje se na na dvě porážky. Utkání v playoff se budou hrát:

 • v hlavní části na 1 set do 21 bodů, s nutností vyhrát o dva body,
 • v opravné části na 1 set do 15 bodů, s nutností vyhrát o dva body,
 • semifinále, finále a zápas o 3. místo se hraje na 2 vítězné sety do 21 bodů s nutností vyhrát o dva body, případný třetí set do 15 s nutností vyhrát o dva body.

Časový harmonogram turnaje

Prosíme všechny účastníky o dodržování časového harmonogramu, což je důležité pro plynulý průběh turnaje. Uvedené časy jsou pouze orientační, proto vyzýváme k bedlivému sledování průběhu turnaje.

7,45 – 8,15 Prezence týmů a fanoušků

Týmy nahlásí svůj příchod, oznámí případné změny složení týmu, zjistí nasazení do skupin a převezmou označení. Fanoušci nahlásí příchod a počet fanoušků, převezmou označení a odevzdají případné příspěvky do občerstvení pro hráčky a hráče a do charitativního obchůdku. Zpoždění hlaste neprodleně na mobil 733 553 105.

8,15  Porada zástupců všech týmů s hlavní rozhodčím

Týmy budou seznámeny s propozicemi a s pravidly. Budou upřesněny všechny informace.

8,30 – 11,30 Utkání v kvalifikačních skupinách

Všechno půjde rychle za sebou. Na každém kurtu budou hrát dvě skupiny. V rozpisu utkání bude uveden čas na zahájení utkání. Tým musí být připraven na zápas pět minut před uvedeným termínem. Fanoušci si v průběhu utkání najdou své týmy.

10,00 – 12,00 Oficiální fotografování

Fotografování jednotlivých týmů a týmů s fanoušky (organizacemi) proběhne v prostoru před velkým bannerem. Prosíme o účast všech týmů a jejich fanoušků. Fotografie budou zveřejněny na našem webu.

cca od 11,30 Playoff

Do playoff budou týmy nasazeny podle výsledků ve skupinách. Postupují všechny týmy. Pořadí utkání a rozdělení kurtů bude stanoveno v rozpisu playoff. Hraje se na dvě porážky. Ocenění týmů umístěných na 5. – 32. místě probíhá postupně podle výsledků.

13,00 Slavnostní ceremoniál (kurt č.2)

Pro slavnostní ceremoniál bude turnaj přerušen a na kurtu č.2 proběhne

 • Vystoupení taneční skupiny TiDiTaDe
 • Představení hostů a poděkování sponzorům a partnerům
 • Společné fotografování všech účastníků (megafotka dne)
13,40 Charitativní dražba (před hlavní bannerem)

Budeme dražit atraktivní a zajímavé věci od ambasadorek a patronů turnaje a nejen to.

20,00 Semifinálová a finálová utkání (kurty č.1 a 2.)

Vyhlášení vítězů a týmů umístěných do 4. místa proběhne bezprostředně po skončení finálového utkání.

od 19,00 After-party v klubu DOG’S BOLLOCKS

Pro účastníky turnaje (týmy a fanoušky) je připravena párty, na které mimo zábavu proběhne také slavnostní představení vítězů turnaje a vyhlášení Sympaťačky a Sympaťáka turnaje.

 

Top